Stretávka SKK 2023

Po rokoch nestretania sa sa podarilo v termíne 10.-12.3. zorganizovať stretnutie členov a sympatizantov klubu na Zbojníčke. Privítanie bolo doslova búrlivé, cestou zo Starého Smokovca na Hrebienok sme slušne zmokli, nad Húpačkami nás privítal prvý tohtoročný blesk do 3 sec. sprevádzaný hromom, v Bráne už snežilo a väčšine aj lepilo, ale dorazili sme. Z veľkej radosti sme sa rozhodli nevyspať a radšej sme družne posedeli a v pokojnej atmosfére jedálne sme sa prehupli do soboty.

Predpoveď počasia na sobotu sľubovala zjazdné dopoludnie, po obede zosilnenie vetra až víchricu, takže po raňajkách vyrážame, smer Prielom. Po 2 CT testoch padlo rozhodnutie na Svišťový štít cez Divú kotlinku. Ako bolo, napovie fotoalbum. Komu sa zdalo, že stále nefúka dosť, dal si aj Generála. K večeru víchrica prišla (Mirec a Vlado vedia o tom svoje), bolo potrebné obmedziť pitný režim, lebo presun na La tríny sa stal odvážnym počinom.

Nedeľa ráno pre zmenu krásne slnečno a chladno. Opäť vyrážame na Svišťový. Nafúkaný vrcholový vankúš obchádzame a dávame si to v prašane 3x, tí najvytrvalejší 4x. Návrat na chatu, obed, rozlúčka s príjemným personálom chaty a ústup cez Strelecké polia. Opäť namiesto slov, fotoalbum.

O rok si určite radi dáme repete;o)

 

 

 

autor:romco