SkialpKrížna Winter Race 2020 - Sprievodné akcie

KRÍŽNA VERTIKÁL - ide o nepretekársky meraný výšlap na Krížnu po pretekárskej trati. Záujemci si prídu na miesto prezentácie pretekárov v Tureckej vyzdvihnúť číslo do 9.30 a hromadne odštartujú spolu s Kategóriou B o 10.30. Následne vám bude odmeraný čas trvania výšlapu na Krížnu, ktorý sa dozviete prostredníctvom nášho webu. Účelom je založiť tradíciu, ktorá vám umožní si z roka na rok porovnať ako je na tom vaša kondička a zároveň sa motivovať na nej popracovať. Akciu podporuje SKIALP KLUB KRÍŽNA.
 
TESTOVAČKA ATOMIC - na vyskúšanie bude k dispozícii skialpinistická výstroj (lyžiarky, lyže spolu s pásmi) od firmy Atomic. Je potrebné, aby si záujemci o túto akciu doniesli vlastné skialpinistické / bežecké paličky! Požičiavanie výstroje bude prebiehať v Tureckej v priestoroch štartu a cieľa. Akciu podporuje e-shop HORSKÁ MÁNIA.
 
PROTILAVÍNOVÁ PREVENCIA - horský vodca UIAGM vám priamo v teréne podá základnú inšruktáž protilavínovej prevencie spojenú aj s ukážkami použitia lavínovej výstroje. Na túto akciu je potrebné si doniesť vlastnú skialpinistickú výstroj! Zraz záujemcov je o 9.30 pred Krčmou u Maka v Tureckej. Akciu podporuje MOUNTAINIA.
autor:romco